Billy Lynn’s Long Halftime Walk HD
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.1 IMDB Notu 1,448 Görüntülenme

Billy Lynn’s Long Halftime Walk HD

Billy Lynn’s Long Halftime Walk 2016 yılında vizyona girmiş savaş türünde bir filmdir. 11 Eylül saldırısı sonrasında Amerika tarafından hedef haline gelen Irak işgali konu alınıyor.

Amerika'nın özel askeri birliklerinden birisinin, Irak askerleri ile saha üzerinde çatışmaları ve bu durumun kayıt altına alınarak haberlere çıkması ile o ekibin Amerika'da kahraman olarak karşılanması ve sonrasında askerlerin hayatındaki değişimleri görüyoruz.

Serdar'ın Yorumu:
İzlenebilecek, kaliteli bir savaş filmi.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  İki Kez Akademi Ödülü sahibi Ang Lee, olağanüstü vizyonunu Billy Lynn’s Long Halftime Walk filmine getiriyor hikaye, çok satan romana dayanıyor. Filmde, Bravo Squad'daki diğer askerleriyle birlikte, korkunç bir Irak savaşından sonra bir kahraman olan akerler ve 19 yaşındaki özel Billy Lynn (yeni gelen Joe Alwyn) açısından şöhretin ve askerliğin psikolojijk boyutunu görüyoruz. Film savaşın gerçeklerini Amerika'nın algılarıyla karşılaştırarak gerçekten ne olduğunu gösteriyor. Filmde ayrıca Kristen Stewart, Chris Tucker, Garrett Hedlund, Vin Diesel ve Steve Martin oynuyor. Lee, film tarihte ilk kez ultra-yüksek kare hızında çekim yaparak, savaşı daha önce hiç görmediği şekilde dramatize etmesine yardımcı olan kapsamlı bir dijital deneyim yaratmak için yeni bir teknoloji kullandı. Lee, Jean-Christophe'nin senaryosunu yazdı ve filmi yönetti.

  Diğer Adları:

  Billy Lynn's Long Halftime Walk

  Yayın Tarihi:

  18 Kasım 2016

  Senaryo:

  Ben Fountain, Jean-Christophe Castelli

  Ödüller:

  3 ödül & 4 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  Genel