Esaretin Bedeli Dublaj Full HD İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
9.3 IMDB Notu 213 Görüntülenme

Esaretin Bedeli Dublaj Full HD İzle

Esaretin Bedeli filmi full olarak sizlerle. Filmimizin başrol oyuncusu Andy, finans ve bankacılık sektöründe çalışan çok zeki bir adam. Andy çok sevdiği ama ara ara kavga ettiği karısını öldürmek suçundan haksız yere suçlu bulunarak hapse atılır ve hapse girer girmez kaçma planlarını kafasına oturtur, en sonunda çok zengin bir adam olarak hapisten kurtulur.

Serdar'ın Yorumu:
Esaretin Bedeli benim en sevdiğim sinema filmidir. Filmde zeka, kaçış, felsefe, macera herşey bir arada ve film IMDB'de yıllardır en iyi film olarak gösteriliyor. Filmde özellikle konuşmalara çok dikkat edin, efsane oyuncu Morgan Freeman'ın baya sağlam tespitlerde bulunduğu ve hapisten çıktıktan sonra sesli düşünceleri ile insanda duygular arası geçiş yarattığını söyleyebilirim. Film izleyicisi olupEsaret'in Bedeli'ni izlememiş olanlar çok şey kaçırırlar.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Hapse giren Andy, hapis müdürü ile arasını iyi tutarak onun mali işlerine bakmaya ve muhasebesini tutmaya başlar. Bu sorumluluk sayesinde pis işlerden para kazanan bu adamın bütün bilgileri elinin altındadır. Bu şekilde günler geçerken büyük oyuncu Morgan Freeman ile samimi olur ve onunla felsefe içerikli, hayata ve insana dair uzun soluklu şahane sohbetler eder. Bu süreçte hapisten kaçmak için tünel kazmaktadır. Tünel bitmeden önce hapisten çıkan tatlı ve yaşlı bir adam olan kütüphane sorumlusu dışarıya çıkar, yıllar sonra dışarıda olmaya alışamaz ve hüzünlü bir mektup bırakarak intahar eder. Bu adamdan sonra dışarıya Morgan reis çıkıyor ve onun intahar ettiği yerde ona ait anıları bularak güzel kafa açıcı düşüncelere kapılıyor. Bizim Andy ise bu sırada tünelden kaçarak yüklü bir banka hesabı ve farklı bir kimlikle hep hayalini kurduğu sahil kenarı, eğlenceli bir şehre ve ülkeye zengin bir adam olarak yerleşir.

  Diğer Adları:

  The Shawshank Redemption

  Yayın Tarihi:

  14 Ekim 1994

  Senaryo:

  Stephen King, Frank Darabont

  Ödüller:

  7 Oscar Adaylığı. Diğer 19 ödül & 30 adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  Genel